ROK SZKOLNY 2008/2009

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

W dniu 10.03.2009r. w ramach akcji Misia Ratownika uczniowie klas 1-3 spotkali się

z pracownikami Pogotowia Ratunkowego.

______________________________________________________________________

DZIEŃ KOBIET

W dniach 6 i 9 marca obchodzono Dzień Kobiet.

______________________________________________________________________

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
W dniach 04 - 05.03.2009 r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona.

_________________________________________________________________________________
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "YOU CAN SING"
W naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs piosenki angielskiej You can sing.

Jest on przeznaczony dla uczniów klas I-VI wszystkich tarnobrzeskich szkół podstawowych.

KONKURS J. ANGIELSKIEGO "SUPER  LION" DLA KL. III
W naszej szkole po raz trzeci odbędzie się konkurs języka angielskiego Super Lion.

Jest on przeznaczony dla  uczniów klas III wszystkich tarnobrzeskich szkół podstawowych.

Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg.

_______________________________________________________________________________
W dniach 23 i 24 lutego firma fotograficzna wykonywała zdjęcia.

WALENTYNKI
Od 16 do 20 lutego w naszej szkole działała "Poczta Amora". Uczniowie z SU zbierali walentynki,

a w czwartek walentynki zostały rozesłane do adresatów.

FERIE ZIMOWE
W dniach od 2 do 13 lutego 2009 r. trwały ferie zimowe.

WYWIADÓWKI
28 stycznia 2009r. odbyły się spotkania wychowawców z rodzicami.

ZABAWY NOWOROCZNE

W dniach 14 i 15 stycznia br na zabawach noworocznych w naszej szkole grał zespół muzyczy"GALERIA"

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

19 XII 2008r. odbyły się apele z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowane przez klasy II d (wych. E. Lipska) i III e (wych. M. Łukawska) oraz IV a (wych. A. Podleśna) i IV d (wych. A. Cygan).

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to czas zadumy i wspomnień nad przeszłością naszego narodu.

Z tej okazji 6 i 7 listopada odbyły się w szkole uroczyste apele przygotowane przez klasę III b (wych. E. Sztylko) i V a (wych. E. Górska).

PASOWANIE NA UCZNIA

30 pa?dziernika 2008 r. to drugi bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów.

Pani dyrektor Marzena Jarecka-Grabias pasowała dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Klasy:

Ia (wych. Dorota Deroń),

Ib (wych. Ewa Herczakowska),

Ic( wych. Barbara Łygas), oraz

Id (wych. Jadwiga Mazur) zaprezentowały program artystyczny przed rodzicami  i zaproszonymi gośćmi. W tym dniu po dotknięciu zaczarowanego ołówka, dzieci przemieniły się w uczniów.

Czeka ich długa droga, na końcu której jest satysfakcja z potęgi zdobytej wiedzy.

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA CMENTARZA ŁYCZAKOWSKIEGO

Nasza szkoła brała udział w akcji "światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego" polegającej na zbiórce funduszy przeznaczonych na zakup zniczy, które zostaną zapalone na grobach lwowskiej nekropolii.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszej szkole o chłopcach pamiętają wszystkie dziewczynki. 30 września w każdej klasie chłopcy otrzymali prezenty od swoich koleżanek, a uczniowie klas V i VI bawili się na dyskotece. Pieniądze zebrane ze sprzedaży bibelotów zostały przeznaczone na cele charytatywne.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2008

Jak co roku uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2008. 26 września uczniowie uzbrojeni w rękawiczki i worki penetrowali wraz z nauczycielami ulice Tarnobrzega. Stoczyli bój z niejednym śmieciem. Szkoda, że porządek nie trwa długo.

PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2007/2008. Na uroczystość przybyło 634 uczniów i 50 nauczycieli. Szczególne emocje towarzyszyły pierwszoklasistom i  ich rodzicom. 104 siedmiolatków zostało przydzielonych do czterech klas pierwszych.